Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ244U
ERJ-1TYJ244U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ244U
Brief Description
RES SMD 240K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ244U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ244U
QUANTITY
ERJ-1TYJ244U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ244U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ244U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ244U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ244U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ244U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ244U
CONN WIRE ENTRY SEAL KIT SZ17-14 datasheet.pdf
CONN IDC SKT 10POS W/POL GOLD datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS SINGLE TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 3POS datasheet.pdf
AE-67001-0050 670010050 datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf