Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ300U
ERJ-1TYJ300U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ300U
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ300U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ300U
QUANTITY
ERJ-1TYJ300U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ300U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ300U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ300U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ300U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ300U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ300U
IC OPAMP GP 15MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf