Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ360U
ERJ-1TYJ360U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ360U
Brief Description
RES SMD 36 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ360U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ360U
QUANTITY
ERJ-1TYJ360U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ360U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ360U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ360U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ360U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ360U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ360U
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.250" datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 120MA 9.68 OHM datasheet.pdf