Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ4R3U
ERJ-1TYJ4R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ4R3U
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ4R3U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ4R3U
QUANTITY
ERJ-1TYJ4R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ4R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ4R3U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ4R3U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ4R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ4R3U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ4R3U
MEMORY CARD FLASH 8GB datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 13W QUAD 17SIL datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 48POS R/A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ12 13 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CGRID SMT HDR W/L.PEG 50POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf