Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ823U
ERJ-1TYJ823U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ823U
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ823U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ823U
QUANTITY
ERJ-1TYJ823U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ823U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ823U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1TYJ823U
Related LinksERJ-1T, ERJ-1TYJ823U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1TYJ823U Details Description
Related parts for ERJ-1TYJ823U
IC TXRX LIN BUS 5V/50MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV+4LV PIN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML LOW 7PPM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf