Panasonic Electronic Components ERJ-1WYJ624U
ERJ-1WYJ624U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1WYJ624U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 620K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1WYJ624U.pdf
Availability of ERJ-1WYJ624U
QUANTITY
ERJ-1WYJ624U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1WYJ624U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1WYJ624U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERJ-1Wx Series 10/Nov/2000
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1WYJ624U
Related LinksERJ-1W, ERJ-1WYJ624U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1WYJ624U Details Description
Related parts for ERJ-1WYJ624U
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CONN CIRC INSERT 31POS PIN datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKERS HSS1/2 4 8-11 datasheet.pdf
CONN RCPT 104POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 25C P 30" YEL FLOAT NI datasheet.pdf