Panasonic Electronic Components ERJ-1WYJ824U
ERJ-1WYJ824U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1WYJ824U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1WYJ824U.pdf
Availability of ERJ-1WYJ824U
QUANTITY
ERJ-1WYJ824U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1WYJ824U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1WYJ824U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLERJ-1Wx Series 10/Nov/2000
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1WYJ824U
Related LinksERJ-1W, ERJ-1WYJ824U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1WYJ824U Details Description
Related parts for ERJ-1WYJ824U
CONN HEADER VERT .100 22POS 15AU datasheet.pdf
BP LATCH FRAME LF datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CABLE ACCY TEFLEX 304.8MM datasheet.pdf
POT 100K OHM 1.5W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf