Panasonic Electronic Components ERJ-1WYJ9R1U
ERJ-1WYJ9R1U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1WYJ9R1U
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1WYJ9R1U.pdf
Availability of ERJ-1WYJ9R1U
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERJ-1WYJ9R1U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1WYJ9R1U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1WYJ9R1U
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1WYJ9R1U
Related LinksERJ-1W, ERJ-1WYJ9R1U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1WYJ9R1U Details Description
Related parts for ERJ-1WYJ9R1U
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
SERVER RS232/422/485-ETHERNET datasheet.pdf
RES 30 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 19 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT PIN datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.02 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf