Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ123X
ERJ-2GEJ123X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ123X
Brief Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ123X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ123X
QUANTITY
ERJ-2GEJ123X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ123X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ123X
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ123X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ123X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ123X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ123X
RES SMD 28.7 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23 datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
2MM HDM BP GP PF BA 30AU GF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
4+4 DIL MALE VERT CONN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC to 2.0 GHz Multiplier IC datasheet.pdf