Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ433X
ERJ-2GEJ433X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ433X
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ433X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ433X
QUANTITY
ERJ-2GEJ433X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ433X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ433X
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ433X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ433X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ433X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ433X
RES 1.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES 1.911K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Header 43 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 78POS datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
VERTICAL SATA 32GB MLC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 7.5A 480VAC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.2A 144.1 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf