Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ434X
ERJ-2GEJ434X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ434X
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ434X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ434X
QUANTITY
ERJ-2GEJ434X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ434X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ434X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / Not applicable
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ434X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ434X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ434X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ434X
RES 0.3 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16TQFN datasheet.pdf
SNGL END CORDSET STOOW FEMAL 12P datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf