Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ434X
ERJ-2GEJ434X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ434X
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ434X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ434X
QUANTITY
ERJ-2GEJ434X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ434X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ434X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / Not applicable
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ434X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ434X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ434X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ434X
CONN HEADER 4POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
IC DRIVER LOW SIDE SOT-223-4 datasheet.pdf
2773-39 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
RES 24 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf