Panasonic Electronic Components ERJ-2GEJ824X
ERJ-2GEJ824X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2GEJ824X
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2GEJ824X.pdf
Availability of ERJ-2GEJ824X
QUANTITY
ERJ-2GEJ824X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2GEJ824X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2GEJ824X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2GEJ824X
Related LinksERJ-2G, ERJ-2GEJ824X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2GEJ824X Details Description
Related parts for ERJ-2GEJ824X
IC MCU HI SPEED 25MHZ 44-MQFP datasheet.pdf
MINI LATCH HSG BULKHEAD DR datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 2.2MH 1.5A T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 500W datasheet.pdf