Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF1073X
ERJ-2RKF1073X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF1073X
Brief Description
RES SMD 107K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF1073X.pdf
Availability of ERJ-2RKF1073X
QUANTITY
ERJ-2RKF1073X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF1073X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF1073X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF1073X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF1073X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF1073X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF1073X
LED YELLOW CLEAR TO236-3 SMD datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R DUAL16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 71A ISOPLUS247 datasheet.pdf
CONN PLUG 46POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TWINAXIAL 20AWG 500' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
IC DDR3 2GB 96BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf