Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF1210X
ERJ-2RKF1210X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF1210X
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF1210X.pdf
Availability of ERJ-2RKF1210X
QUANTITY
ERJ-2RKF1210X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF1210X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF1210X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF1210X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF1210X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF1210X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF1210X
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 30POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK 7.50MM 11POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
IPD M8 SHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 220UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf