Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF12R7X
ERJ-2RKF12R7X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF12R7X
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF12R7X.pdf
Availability of ERJ-2RKF12R7X
QUANTITY
ERJ-2RKF12R7X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF12R7X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF12R7X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF12R7X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF12R7X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF12R7X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF12R7X
RES SMD 12.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
MTC CONTACT INSERT SOCKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf