Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF1373X
ERJ-2RKF1373X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF1373X
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF1373X.pdf
Availability of ERJ-2RKF1373X
QUANTITY
ERJ-2RKF1373X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF1373X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF1373X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF1373X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF1373X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF1373X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF1373X
IC PLL/VCO DUAL W/DWN CNV 48VQFN datasheet.pdf
DDR3 204P 9.2H RVS B-L025 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8DIP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 160.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FP7 THERMOCOUPLE MULTIANALOG datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf