Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF1653X
ERJ-2RKF1653X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF1653X
Brief Description
RES SMD 165K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF1653X.pdf
Availability of ERJ-2RKF1653X
QUANTITY
ERJ-2RKF1653X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF1653X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF1653X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF1653X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF1653X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF1653X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF1653X
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 150DEG C NC 6A datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(5KV) PIN datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
TV 3C 3#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf