Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF1743X
ERJ-2RKF1743X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF1743X
Brief Description
RES SMD 174K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF1743X.pdf
Availability of ERJ-2RKF1743X
QUANTITY
ERJ-2RKF1743X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF1743X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF1743X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF1743X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF1743X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF1743X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF1743X
IDC CABLE - MKR34K/MC34G/MCF34K datasheet.pdf
VINYL ANTIFATIG BRN .375 36X60' datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.75A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC USB2.0 PROTECT 500MA-3A QSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 125POS GOLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 12V 10UA datasheet.pdf