Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF1963X
ERJ-2RKF1963X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF1963X
Brief Description
RES SMD 196K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF1963X.pdf
Availability of ERJ-2RKF1963X
QUANTITY
ERJ-2RKF1963X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF1963X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF1963X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF1963X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF1963X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF1963X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF1963X
CAP TRIMMER 5.5-20PF 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE STRT CMR 13M datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 82POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 1A 70 MOHM SMD datasheet.pdf