Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF2002X
ERJ-2RKF2002X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF2002X
Brief Description
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF2002X.pdf
Availability of ERJ-2RKF2002X
QUANTITY
ERJ-2RKF2002X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF2002X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF2002X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF2002X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF2002X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF2002X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF2002X
CONN EDGECARD EXTEND 62POS .156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 29V 1.75A datasheet.pdf
FAN AXIAL 42.3X16.1MM 5VDC 2510 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf