Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF2321X
ERJ-2RKF2321X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF2321X
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF2321X.pdf
Availability of ERJ-2RKF2321X
QUANTITY
ERJ-2RKF2321X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF2321X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF2321X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF2321X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF2321X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF2321X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF2321X
RES SMD 649K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER XA 14POS 2.5MM TIN datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SW ROTARY 4P 3POS NONSHORT SLV datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
OSC TCXO 16.367667MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf