Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF2433X
ERJ-2RKF2433X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF2433X
Brief Description
RES SMD 243K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF2433X.pdf
Availability of ERJ-2RKF2433X
QUANTITY
ERJ-2RKF2433X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF2433X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF2433X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF2433X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF2433X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF2433X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF2433X
TERM SOLDER TURRET .094" .147"L datasheet.pdf
IC PCI HOT PLUG CTLR DUAL 48TQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 3-5.5VIN 95% EFF datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
CONDUCT MARK COLLAR PRINT HORIZ datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf