Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF3003X
ERJ-2RKF3003X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF3003X
Brief Description
RES SMD 300K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF3003X.pdf
Availability of ERJ-2RKF3003X
QUANTITY
ERJ-2RKF3003X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF3003X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF3003X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF3003X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF3003X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF3003X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF3003X
RES ARRAY 15 RES 39K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TOOL CRIMPER MT CONN 20-24 AWG datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 8" 8A MED datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf