Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF3010X
ERJ-2RKF3010X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF3010X
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF3010X.pdf
Availability of ERJ-2RKF3010X
QUANTITY
ERJ-2RKF3010X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF3010X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF3010X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF3010X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF3010X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF3010X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF3010X
IC SW TEMP DUAL OUT 8-UMAX datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CLK MULTPX 12:1 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 12A DO4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
PV-CF-S 6-16 (+) datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf