Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF3090X
ERJ-2RKF3090X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF3090X
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF3090X.pdf
Availability of ERJ-2RKF3090X
QUANTITY
ERJ-2RKF3090X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF3090X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF3090X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF3090X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF3090X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF3090X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF3090X
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PILOT LIGHT 12V INCAND RND WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO218AB datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN PC PIN TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 3W DO216AA datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf