Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF3323X
ERJ-2RKF3323X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF3323X
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF3323X.pdf
Availability of ERJ-2RKF3323X
QUANTITY
ERJ-2RKF3323X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF3323X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF3323X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF3323X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF3323X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF3323X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF3323X
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES MO 1W 261 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 12 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf