Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF4421X
ERJ-2RKF4421X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF4421X
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF4421X.pdf
Availability of ERJ-2RKF4421X
QUANTITY
ERJ-2RKF4421X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF4421X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF4421X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF4421X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF4421X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF4421X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF4421X
CONN RECEPT CHAMP 24POS RT/A AU datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .126" datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 8.98K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 94.2 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf