Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF4701X
ERJ-2RKF4701X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF4701X
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF4701X.pdf
Availability of ERJ-2RKF4701X
QUANTITY
ERJ-2RKF4701X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF4701X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF4701X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF4701X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF4701X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF4701X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF4701X
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 2400W datasheet.pdf
HAND TOOL FOR SPUD-002T-P0.5 datasheet.pdf
FUSE F/A DIAZED DII 10A 500V EUR datasheet.pdf
BOARD EVAL ADP5033-1 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.158 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf