Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF4750X
ERJ-2RKF4750X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF4750X
Brief Description
RES SMD 475 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF4750X.pdf
Availability of ERJ-2RKF4750X
QUANTITY
ERJ-2RKF4750X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF4750X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF4750X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF4750X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF4750X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF4750X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF4750X
SENSOR GAUGE PRESSURE+/-1TO2 DIP datasheet.pdf
STRAP SHOULDER OMEGA FIELD VAC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HEADER F4S .4MM 40POS SMD datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf