Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF6193X
ERJ-2RKF6193X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF6193X
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF6193X.pdf
Availability of ERJ-2RKF6193X
QUANTITY
ERJ-2RKF6193X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF6193X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF6193X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF6193X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF6193X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF6193X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF6193X
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES MO 1W 2.2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
USB2DEMON BDM/JTAG AMCC datasheet.pdf
CONN DUST CAP FOR SHELL 18 RCPT datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND GREEN 2500' datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1/4 NAT 500' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CUST. E3Z DWG: 509324-001 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 2A MCPH6 datasheet.pdf