Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF6800X
ERJ-2RKF6800X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF6800X
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF6800X.pdf
Availability of ERJ-2RKF6800X
QUANTITY
ERJ-2RKF6800X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF6800X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF6800X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF6800X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF6800X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF6800X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF6800X
FIXED IND 900UH 3.75A 175 MOHM datasheet.pdf
CONN SIM/SAM CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 40PS SGL END 2" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT JAM NUT datasheet.pdf
CB BTS PR 59 5 ASY datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 125A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf