Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF6812X
ERJ-2RKF6812X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF6812X
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF6812X.pdf
Availability of ERJ-2RKF6812X
QUANTITY
ERJ-2RKF6812X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF6812X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF6812X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF6812X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF6812X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF6812X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF6812X
CONN HEADER 26PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
BAG PINK POLY 4MIL 8X12 NO ZIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 267 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 2.1KVAC SCREW datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 89MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf