Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF7153X
ERJ-2RKF7153X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF7153X
Brief Description
RES SMD 715K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF7153X.pdf
Availability of ERJ-2RKF7153X
QUANTITY
ERJ-2RKF7153X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF7153X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF7153X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF7153X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF7153X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF7153X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF7153X
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 190PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .110 datasheet.pdf
2M T-BEAM L/ON PNP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W DO213AB datasheet.pdf