Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF8201X
ERJ-2RKF8201X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF8201X
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF8201X.pdf
Availability of ERJ-2RKF8201X
QUANTITY
ERJ-2RKF8201X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF8201X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF8201X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF8201X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF8201X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF8201X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF8201X
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 480mA (Switch) Backlight 8-TDFN-EP (3x3) datasheet.pdf
MQS BU-GEH EDS,SW4P datasheet.pdf
OSC XO 28.636MHZ TTL SMD datasheet.pdf
RES 3K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 275MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.29K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf