Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF82R0X
ERJ-2RKF82R0X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF82R0X
Brief Description
RES SMD 82 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF82R0X.pdf
Availability of ERJ-2RKF82R0X
QUANTITY
ERJ-2RKF82R0X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF82R0X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF82R0X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF82R0X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF82R0X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF82R0X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF82R0X
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 40KHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
B/B SOLDER TERM 2.5MM 10 POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf