Panasonic Electronic Components ERJ-2RKF9533X
ERJ-2RKF9533X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-2RKF9533X
Brief Description
RES SMD 953K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-2RKF9533X.pdf
Availability of ERJ-2RKF9533X
QUANTITY
ERJ-2RKF9533X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-2RKF9533X
Internal Part NumberEIS-ERJ-2RKF9533X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-2RKF9533X
Related LinksERJ-2R, ERJ-2RKF9533X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-2RKF9533X Details Description
Related parts for ERJ-2RKF9533X
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 16-20AWG BLUE datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 80MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
TRANS GAN 2N-CH 30V BUMPED DIE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A datasheet.pdf