Panasonic Electronic Components ERJ-3BQJR43V
ERJ-3BQJR43V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3BQJR43V
Brief Description
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-3BQJR43V.pdf
Availability of ERJ-3BQJR43V
QUANTITY
ERJ-3BQJR43V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3BQJR43V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3BQJR43V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3BQJR43V
Related LinksERJ-3B, ERJ-3BQJR43V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3BQJR43V Details Description
Related parts for ERJ-3BQJR43V
RELAY SSR 50A SHORT TIME DELAY datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 10A 24VDC datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS 30AWG 6IN datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 25POS HL LOW P datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf