Panasonic Electronic Components ERJ-3BWFR082V
ERJ-3BWFR082V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3BWFR082V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.082 OHM 1% 1/3W 0603
Datasheet Download
ERJ-3BWFR082V.pdf
Availability of ERJ-3BWFR082V
QUANTITY
ERJ-3BWFR082V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3BWFR082V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3BWFR082V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.082
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3BWFR082V
Related LinksERJ-3B, ERJ-3BWFR082V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3BWFR082V Details Description
Related parts for ERJ-3BWFR082V
CAP CER 150PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR PH SIDE 13POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6B datasheet.pdf
IMPACT 6P ORTHOD UNGUIDED RAM 49 datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf