Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF1330V
ERJ-3EKF1330V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF1330V
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF1330V.pdf
Availability of ERJ-3EKF1330V
QUANTITY
ERJ-3EKF1330V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF1330V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF1330V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF1330V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF1330V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF1330V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF1330V
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24DIP datasheet.pdf
CAP MICA 33PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TAPE THERMAL COND 4"X5YD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 68K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC DISPLAY DRIVER 10CH 20SOIC datasheet.pdf
SMA JK-SMA JK RG 58 48IN datasheet.pdf
TAPE 5906 VHB FOAM 4" X 5YD datasheet.pdf