Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF20R5V
ERJ-3EKF20R5V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF20R5V
Brief Description
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF20R5V.pdf
Availability of ERJ-3EKF20R5V
QUANTITY
ERJ-3EKF20R5V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF20R5V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF20R5V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF20R5V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF20R5V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF20R5V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF20R5V
CAP CER 0.047UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONN DSUB COMBO 3POS 3W3C SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 140X50.8MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SOCKET 4PAD 3.2X2.5 OSCILLATOR datasheet.pdf
RES 200 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 400V 1.5A DF-S datasheet.pdf
GSKT CIR28 REAR PANEL NE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf