Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF2431V
ERJ-3EKF2431V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF2431V
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF2431V.pdf
Availability of ERJ-3EKF2431V
QUANTITY
ERJ-3EKF2431V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF2431V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF2431V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF2431V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF2431V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF2431V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF2431V
IC REG LDO ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
BLADE PHILLIPS SZ2 5.51" datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 120MA 700 MOHM datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC REED FLAT PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 249 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
14 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf