Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF2702V
ERJ-3EKF2702V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF2702V
Brief Description
RES SMD 27K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF2702V.pdf
Availability of ERJ-3EKF2702V
QUANTITY
ERJ-3EKF2702V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF2702V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF2702V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF2702V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF2702V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF2702V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF2702V
IC AMP LIMIT PECL TTL SIG 10M datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ENCODER OPT 16PPR 6.35MM D SHAFT datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V/2.7V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
RES 237K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
FAN 24VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf