Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF2800V
ERJ-3EKF2800V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF2800V
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF2800V.pdf
Availability of ERJ-3EKF2800V
QUANTITY
ERJ-3EKF2800V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF2800V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF2800V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF2800V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF2800V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF2800V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF2800V
IC OPAMP CFA 2GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
MACHINE SCREW BINDING COMB 6-32 datasheet.pdf
CARD ENGINE 16MB FLASH 32MB RAM datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A SOT-323 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER PLL 48-LLP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 640MA 360 MOHM datasheet.pdf