Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF3000V
ERJ-3EKF3000V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF3000V
Brief Description
RES SMD 300 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF3000V.pdf
Availability of ERJ-3EKF3000V
QUANTITY
ERJ-3EKF3000V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF3000V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF3000V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF3000V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF3000V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF3000V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF3000V
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .156 STR W/O#2 datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 10pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 50MM-1M 12-24V PNP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf