Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF3243V
ERJ-3EKF3243V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF3243V
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF3243V.pdf
Availability of ERJ-3EKF3243V
QUANTITY
ERJ-3EKF3243V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF3243V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF3243V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF3243V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF3243V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF3243V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF3243V
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6 datasheet.pdf
IC LCD DRIVER 40/160SEG 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 33V SOT23-5 datasheet.pdf
TRF7904RGPR datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 1A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MAGAZINE INSERT FOR CMS-WMU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf