Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF3571V
ERJ-3EKF3571V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF3571V
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF3571V.pdf
Availability of ERJ-3EKF3571V
QUANTITY
ERJ-3EKF3571V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF3571V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF3571V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF3571V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF3571V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF3571V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF3571V
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK NEMA 10-22AWG datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 672FPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
EPII 4 POS CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf