Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF3830V
ERJ-3EKF3830V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF3830V
Brief Description
RES SMD 383 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF3830V.pdf
Availability of ERJ-3EKF3830V
QUANTITY
ERJ-3EKF3830V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF3830V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF3830V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF3830V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF3830V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF3830V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF3830V
IC 12STAGE BINARY RIPPLE 16SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
WIRE DUCT PVC SLOTTED datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 80A POWERTAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf