Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF4530V
ERJ-3EKF4530V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF4530V
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF4530V.pdf
Availability of ERJ-3EKF4530V
QUANTITY
ERJ-3EKF4530V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF4530V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF4530V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF4530V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF4530V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF4530V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF4530V
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 5-5VOUT SIP datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2MM SMT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC770LP4BE datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AD9652 datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE datasheet.pdf
BEVEL 3.00MM datasheet.pdf
BUSSMANN 304 1A 1000 datasheet.pdf