Panasonic Electronic Components ERJ-3EKF5621V
ERJ-3EKF5621V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-3EKF5621V
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
ERJ-3EKF5621V.pdf
Availability of ERJ-3EKF5621V
QUANTITY
ERJ-3EKF5621V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-3EKF5621V
Internal Part NumberEIS-ERJ-3EKF5621V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-3EKF5621V
Related LinksERJ-3E, ERJ-3EKF5621V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-3EKF5621V Details Description
Related parts for ERJ-3EKF5621V
Crystal 11.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CIR BRKR 600MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2KV 500MA DO204 datasheet.pdf
IC DVR PWR COIL 380V POWERSO10 datasheet.pdf
3M 12VDC LT EXT. CABLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC NFC CONTACTLESS TXRX 32HVQFN datasheet.pdf
3R VER RETN SHROUD 0GP datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY FO OUTDDOR, SM, 4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf